Skambinkite darbo dienomis iki 19.30 val. +370 699 93798|rezonansas(eta)mct.lt

Parduotuvė

/Parduotuvė/
 • Naujiena
  Kaklo minkštųjų audinių 3T MRT – tai kaklo audinių ir gretimų struktūrų neinvazinis ištyrimas magnetinio rezonanso metodu. Šis tyrimas puikiai vizualizuoja minkštuosius audinius bei organus. Atliekant kaklo minkštųjų audinių magnetinio rezonanso tomografiją, galima įvertinti kaklo raumenų, raiščių, kraujagyslių, limfmazgių, poodinių riebalų ir kitų organų būklę. Taip pat, galima vizualizuoti tokius organus, kaip gerklos, skydliaukė bei seilių liaukos. Kaklo minkštųjų audinių tyrimas galingu 3T stiprumu aparatu suteikia puikią galimybę gydytojui radiologui atskirti sveikus audinius nuo pažeistų.Kada tikslinga atlikti kaklo minkštųjų audinių 3T MRT?
  • Balso pokyčiai, užkimimas;
  • Kaklo odos ir poodinio audinio patinimas;
  • Kaklo skausmas;
  • Svorio netekimas;
  • Diskomfortas rijimo metu;
  • Kaklo patinimas;
  • Diagnozuotiems navikams diferencijuoti;
  • Limfmazgių padidėjimas ir kt.;
  • Histologiškai ir endokriniškai nustatytos skydliaukės ligos;
  • Kiti diskomfortą keliantys, neįprasti simptomai.
   Kaklo minkštųjų audinių 3T MRT leis pašalinti arba pradėti gydyti tokias ligas, kaip:
  • Navikai ir kitos kaklo minkštųjų audinių ligos;
  • Infekcijos ir uždegimai.
    
 • Naujiena
  Kolonoskopija kol kas vis dar išlieka populiariu tyrimu, diagnozuojant storosios žarnos ligas. Tačiau kasdien jaučiamas vis didesnis žmonių susidomėjimas neinvazinėmis radiologinėmis procedūromis, dėl kurių sumažėja sunkių komplikacijų rizika. Naujausi tyrimų duomenys teigia, kad žarnyno MR enterokolonografija pasižymi dideliu jautrumu (tikslumu) diagnozuojant bei klasifikuojant žarnyno ligas ir dėl to yra siūloma kaip saugesnė alternatyva kolonoskopijai!Žarnyno MRT enterokolonografija yra naudojama uždegiminėms žarnyno ligoms nustatyti, jų aktyvumui ir gydymui vertinti, tačiau taip pat gali būti pritaikytas ieškant neaiškaus kraujavimo iš virškinamojo kanalo ar plonojo žarnyno obstrukcijos priežasties bei navikinio proceso. Gydytojai, naudodamiesi magnetinio rezonanso enterokolonografija, gali parinkti tinkamą gydymo taktiką ir vertinti jos efektyvumą esant Krono ligai ar opiniam kolitui. Tyrimo metu matomi radiologiniai požymiai padeda atskirti aktyvų žarnyno uždegimą, kuris gydomas medikamentais, nuo fibrozės, kuriai reikalinga chirurginė intervencija. Tokiu būdu pacientas gali išvengti nereikalingos operacijos ir jos galimų komplikacijų. Žarnyno 3T magnetinio rezonanso enterokolonografijos pranašumai?
  • Be apšvitos (nenaudojama radiacija);
  • Gera minkštųjų audinių skiriamoji geba (labai aiškūs ir ryškūs vaizdai);
  • Didelis efektyvumas nustatant komplikacijas;
  • Galimybė panaudoti įvairius tyrimo režimus norint įvertinti specifinius pakitimus;
  • Neskausminga procedūra, nereikia narkozės;
  • Galima įvertinti visą plonąjį žarnyną, kuris sunkiai prieinamas endoskopiniais metodais;
  • Tiriant uždegimines žarnyno ligas, Krono ligą ar opinį kolitą, galima išvengti invazyvaus endoskopinio tyrimo su biopsija (išskyrus pradinius Krono ligos pažymius ir aftines opas (erozijas) – šie pakitimai nustatomi tik endoskopiniu tyrimu);
  • Vieno tyrimo metu galima įvertinti visą pilvo ertmę jos neatvėrus.
  Pvz.: Žarnyno vėžys – viena iš klastingiausių vėžio formų. Ji ilgą laiką būna be jokių aiškiai pastebimų simptomų. Maža to, gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys – antra pagal dažnumą vyrų ir moterų mirties nuo vėžio priežasčių bei trečias pagal dažnumą vėžio tipas pasaulyje. Kasmet pasaulyje nustatoma daugiau nei milijonas naujų tokio tipo vėžio atvejų.Gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys dar vadinamas storosios žarnos vėžiu. Susirgus šia vėžio forma, gaubtinėje ar tiesiojoje žarnoje ima nevaldomai augti pakitusios ląstelės. Manoma, kad dažniausiai gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys išsivysto iš mažų storosios žarnos sienelėje išaugusių augliukų – polipų. Dauguma polipų niekada netampa piktybiniais. Iš piktybiniu tapusio polipo dažniausiai išsivysto gaubtinės arba tiesiosios žarnos vėžys. Ankstyvosios stadijos piktybinį polipą galima nesunkiai pašalinti. Deja, dažnai tokie polipai nesukelia jokių simptomų, todėl vėžys gali išplisti į kitus organus dar iki nustatant diagnozę.Rizikos veiksniai:
  • Amžius. Daugiausia tokio vėžio atvejų nustatoma žmonėms, sulaukusiems 50 ir daugiau metų amžiaus, tačiau gali užklupti ir daug jaunesnius.
  • Paveldimumas. Pacientas ar jo giminaičiai yra sirgę gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu arba jiems buvo nustatyta žarnų polipų.
  • Gyvenimo būdas. Tai nutukimas, nepakankamas fizinis aktyvumas, rūkymas, gausus alkoholio vartojimas, nesubalansuota mityba.
  Simptomai:
  • Nepaaiškinamas kūno svorio mažėjimas;
  • Pilvo arba tiesiosios žarnos skausmas;
  • Nevisiško išsituštinimo jausmas;
  • Be aiškios priežasties atsiradę tuštinimosi pokyčiai (viduriavimas arba vidurių užkietėjimas), trunkantys ilgiau nei 6 savaites;
  • Kraujas išmatose arba ant išmatų.
  Pastaba. Ankstyvos stadijos gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys dažniausiai nesukelia jokių simptomų.Žarnyno vėžį galima nustatyti atliekant endoskopinius tyrimus, tokius kaip kolonoskopija, arba radiologinius, tokius kaip magnetinio rezonanso enterokolonografija. Kolonoskopija – tai skausminga procedūra, kurios metu į žarną įvedamas lankstus endoskopas, kuriuo galima apžiūrėti storosios žarnos gleivinę, ją įvertinti. Žarnos nėra tiesus vamzdis, todėl slenkant aparatui pro žarnos kilpas, reikia jį ir pasukti, ir orą pūsti, ir patempti. Pasitaiko nemažai atvejų, kai reikia šį tyrimą nutraukti dėl labai stipraus skausmo, nors prieš tai ir buvo suleisti nuskausminamieji vaistai ar taikyta sedacija (prislopinimas). Žarnyno magnetinio rezonanso enterokolonografija – tai neskausminga procedūra, be jonizuojančios spinduliuotės, leidžianti detaliai ištirti žarnyno būklę. Tiems, kurie nenori kęsti skausmo ar diskomforto atliekant kolonoskopiją, žarnyno MR enterokolonografija – puiki alternatyva. Naujausi tyrimų duomenys rodo, kad žarnyno MR enterokolonografija gali tiksliai aptikti net storosios žarnos polipus, kurie ilgainiui gali tapti vėžiniai. Pastaba. Šio tyrimo atsakymai pateikiami 48-72 val. laikotarpyje.
 • Antinksčių adenoma – tai gerybinis antinksčių navikas. Adenomos būna funkcinės, kurios gamina hormonus, ir nefunkcinės, kurios negamina hormonų. Antinksčių adenomos dažniausiai aptinkamos atsitiktinai, atliekant vaizdinius diagnostinius tyrimus dėl kitų organų patologijų. Tikimybė atsirasti adenomai su amžiumi didėja. Turintys antinksčių adenomą gali skųstis padidėjusiu kraujospūdžiu, viršutinės kūno dalies nutukimu, padidėjusiu plaukuotumu, pleiskanojančia, sausa ar spuoguota oda. Taip pat, pilvo ir vidinėse šlaunų srityse gali susiformuoti strijos (tamsiai raudonos juostos). Kartais, patekus kraujo į adenomą, gali atsirasti nugaros ir šonų skausmas.

 • Akcija!
  Kelio sąnarys yra didžiausių ir sudėtingiausių žmogaus kūno sąnarių. Šis sąnarys kasdien turi atlaikyti didelius fizinius krūvius, ypač dirbančių sunkų fizinį darbą ir sportuojančių žmonių. Todėl labai dažnai sužalojami kelio raiščiai, meniskas ir kiti minkštieji komponentai. Atsiradęs skausmas ilgainiui pradeda kelti diskomfortą, trukdo kasdieniams darbams, riboja mėgstamą veiklą ir pan.Pvz.: Meniskas - tai pusmėlnulio formos kremzlinis audinys kelio sąnaryje, kuris atlieka amortizuojančią funkciją bei stabilizuoja sąnarį. Tačiau tik stipriau ir staigiau pasukus koją, meniskas gali plyšti. Kai kuriais atvejais, plyšusio menisko kremzlės atplaišos papuola į kelio sąnarį ir pradeda riboti jo judesius, sukelia skausmą. Menisko plyšimas yra dažnas reiškinys kontaktinėse sporto šakose, tokiose kaip futbolas, tiesa, pasitaiko ir nekontaktinėse sporto šakose, tokiose kaip tinklinis, kuriose apstu šuolių ir kritimų. Tada žmogus bėgdamas staigiai pakeičia kojos kryptį ir patiria traumą - sužaloja kelio sąnarį (trauminis menisko plyšimas). Tuo pačiu gali pasitaikyti ir kitokių kelio sąnario sužalojimų - priekinių kryžminių raiščių pažeidimai ir kt. Meniskai yra tokia struktūra, kuri apskritai "su amžiumi" linkusi silpnėti. Todėl daugiau nei 40% žmonių virš 65 metų amžiaus patiria kelio sąnario skausmus dėl menisko degeneracinių pokyčių.Todėl jeigu Jums skaudą kelio sąnarį, aplink jį atsirado patinimas, bet kokiu atveju reikės atlikti MRT tyrimą, kad gydytojas galėtų gauti tikslią informaciją, dėl kokios priežasties atsirado minėta simptomatika. Taigi norint itin  tiksliai diagnozuoti kelio sąnario pažeidimus, rekomenduotina atlikti 3T MRT diagnostiką - 2 kartus stipresniu aparatu (lyginant su 1.5T MRT). Skirtingai nuo rentgeno tyrimo, kuris tinkamas tik kaulų būklei įvertinti, MRT leidžia įvertinti kremzlę, sausgysles, raiščius, raumenis ir net kraujagysles!  Šiuo visiškai saugiu ir nekenksmingu metodu sužinosite, kas tiksliai nutiko Jūsų kelio sąnariui, o gydytojas galės nuspręsti, kokį gydymo tipą parinkti, t.y. konservatyvų (pvz.: vaistai, kompresai, poilsio režimas) ar chirurginį (pvz.: kelio sąnario artroskopinė operacija).  Ne veltui 3T MRT apibūdina kaip auksinį standartą tiriant smulkiųjų sąnarių pažeidimus! 
 • Akcija!
  Multiparametrinis prostatos (mpMRT) magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas atliekamas galingu 3 teslų magnetiniu rezonanso tomografu. Tai šiuolaikinis prostatos ištyrimas, kurio metu anatominės sekos derinamos su keliomis funkcinėmis sekomis, tokiomis kaip difuzija, dinaminis kontrastavimas ar spektroskopija. Šis tyrimas padeda nustatyti tiksliausią vietą biopsijai, įvertinti naviko išplitimą, agresyvumą, o kartais kaip profilaktinė-prevencinė priemonė jau pasveikusiems pacientams, siekiant nustatyti, ar liga neatsinaujino. Atlikus mpMRT tyrimą, šis įvertinamas pagal PI-RADS vertinimo sistemą.SVARBU! Registruodamiesi į prostatos mpMRT tyrimą informuokite mūsų personalą, jeigu Jums buvo daryta biopsija - tokiu atveju šį tyrimą galima atlikti tik praėjus 2 mėnesiams po biopsijos procedūros. Taip pat, jeigu turite PSA tyrimo rezultatus, būtina juos atsinešti su savimi į tyrimą - šie duomenys svarbūs tyrimo vertinimui.
 • Akcija!
  Stuburo juosmeninės dalies skausmas – labiausiai paplitęs nugaros skausmas, kuris dažnai pasireiškia nuo padidėjusio fizinio krūvio, blogos padėties ar neteisingai atlikto judesio.  Tačiau, kaip teigia medikai, į šį simptomą numoti ranka nederėtų. Pasirodo, skausmas - pagrindinis stuburo išvaržos simptomas, kuris dažnai linkęs plisti, pvz.: į koją iki pat pėdos ar pirštų galiukų, atsiranda tirpimas, dilgčiojimas ir kt. Esant didelėms išvaržoms, gali atsirasti šlapinimosi ar tuštinimosi sutrikimų (pvz. išmatų nelaikymas). Taigi, negydomas stuburo skausmas gali sukelti net neįgalumą.P.S. Statistika byloja, kad net 85% pacientų, kuriems buvo atliktas apžvalginis stuburo MRT tyrimas, nustatė stuburo išvaržą. Pvz.: Gydantis gydytojas Jums įtaria stuburo išvaržą, todėl pradžiai paskyrė konservatyvų gydymo metodą - stuburo masažą. Tačiau neatlikus stuburo MRT tyrimo, masažas gali ne padėti, o dar labiau pakenkti, net tapti neįgalumo priežastimi. Jeigu kineziterapeutas masažuodamas nežinos, kur tiksliai yra stuburo išvarža, gali atlikti neteisingus, per stiprius ir pan. masažo judesius ir įspausti esančią išvaržą tarp stuburo disko slankstelių. Tuomet jau be operacijos galite neapsieiti. 
 • Akcija!
  Galvos skausmas ar svaigimas gali būti nemalonus ir labai varginantis. Skausmo priežastys taip pat skirtingos – tai stresas darbe, įtampa, nuovargis ir pan. Kai kurie galvos skausmai yra tarsi organizmo siunčiamas signalas, kad metas nurimti ir pailsėti, tačiau labai stiprūs ir itin varginantys galvos skausmai - gali būti klastingos ligos ženklas. Net Pasaulio sveikatos organizacijos turima statistika byloja, kad kas šeštas žmogus pasaulyje kenčia nuo neurologinių ligų, kurios dažnai esti labai pavojingos. Plika akimi neatskirsi galvos skausmo, svaigimo, nemigos ir kitos simptomatikos nuo sunkių neurologinių susirgimų. Todėl šiuo atveju itin svarbu laiku atlikti ligų diagnostiką. Laiku nustatytos skausmo priežastys gali būti išgydomos be jokio šalutinio poveikio sveikatai ar gyvenimo kokybei!
 • Akcija!
  Stuburo krūtininės dalies skausmus patiria vidutiniškai apie 15–30 proc. suaugusiųjų ir vaikų. Dažnai pajutę skausmą save raminame, kad taip yra dėl nuovargio darbe, nuo per didelio fizinio krūvio ar tiesiog nuo užsisėdėjimo prie kompiuterio. Dažniausiai tai būna stuburo išvaržų sukeltas skausmas. Stuburo krūtininėje dalyje būdingos Šmorlio išvaržos, kurios dažnai primena širdies ligų sukeltus skausmus. Skausmo keliamas diskomfortas trukdo kasdienei veiklai, todėl siekiant vėl sugrįžti į komforto zoną, svarbu nustatyti skausmo priežastį ir pradėti gydymą. 
 • Akcija!

  Akiduobių 3T MRT tyrimas

  140.00 130.00
  Ko gero, nerasime žmogaus, kuris nė karto nėra nukentėjęs nuo galvos skausmo. Šio skausmo atsiradimo priežastys gali būti skirtingos. Kartais jaučiamas akių skausmas, iš tikrųjų gali būti susijęs ne su akių ligomis, o būti tam tikrų galvos skausmų išraiška. Ir priešingai, ne visi galvos skausmai būtinai tiesiogiai susiję su galva, tai gali būti tam tikros akių ligos simptomatika. Tačiau klinikinėje praktikoje pasitaiko atvejų, kai galima įtarti neuri-oftalmologines problemas – akiduobių tūrinius ir uždegiminius procesus.
 • Temporomandibuliarinio (smilkininio apatinio žandikaulio) sąnario sutrikimai gali sukelti tiek stiprų, tiek diegiantį, tiek vos jaučiamą skausmą apatinio žandikaulio sąnario ir aplink jį esančių audinių srityje. Atsiradęs skausmas gali būti laikinas arba tęstis labai ilgai, juntamas vienoje arba abejose veido pusėse. Tokie sutrikimai gali apriboti kramtymą, kalbėjimą, rijimą ir apskritai veido judesius. Kartais būna girdimas atsitiktinis traškėjimas arba žiojantis apskritai žandikaulis tarsi užstringa – tai kelia diskomfortą. Paprastai tokius nusiskundimus lydi žandikaulio disfunkcija ar kita patologija.
 • Žmogaus pilvo ertmėje funkcionuoja beveik dešimt organų (kasa, kepenys, inkstai, tulžis ir kt.). Atsiradę pilvo skausmai gali byloti apie vieno iš jų, o gal net kelių, sutrikusią veiklą. Užėjus pilvo skausmui ir besitęsiant ilgiau nei įprasta, būtina kreiptis pagalbos pas gydytojus. Atsiradę skausmai gali būti ir rimtos ligos simptomatika – juk dažnai būna atvejų, kai kūnas siunčia signalus, bet atlikti tyrimai (pvz.: kraujo) nieko neparodo. Pilvo MRT diagnostika naudinga, siekiant įvertinti pilvo kraujotaką ir kraujagysles, ištirti skausmo ar tinimo priežastis, įvertinti limfmazgių būklę.Pvz.: 3T pilvo MRT tyrimas gali atskirti navikus nuo paprastų audinių ir parodyti kitus organų pakitimus - kokie jie?
  • pilvo aortos aneurizma;
  • abscesas (pūlinys);
  • vėžys arba navikai (parodo visų pilvo organų vėžį arba naviką, t.y. inkstų, tulžies pūslės, kepenų, antinksčių, kraujagyslių ir žarnų);
  • padidėjusi blužnis ar kepenys;
  • tulžies pūslės ar tulžies latako sutrikimai;
  • hemangiomos;
  • hidronefrozė (inkstų išsiplėtimas);
  • inkstų infekcija;
  • inkstų pažeidimas ir kt. ligos;
  • inkstų akmenys;
  • išsiplėtę limfmazgiai;
  • sutrikusi "vena cava" veikla;
  • kepenų portalinės venos obstrukcija (sutrikimas);
  • insktų arterijų susiaurėjimas;
  • inkstų venų trombozė;
  • inkstų ar kepenų transplantacijos atmetimas;
  • kepenų cirozė;
  • vėžio plitimas, metastazės
 • Sakroileitas – tai sakroileinių jungčių uždegimas, dažnai galintis sukelti nugaros, klubų ir pan. skausmus. Laiku negydytas gali komplikuotis ir sukelti rimtų sveikatos problemų. Sakroileito požymiai rentgenogramose atsiranda daug vėliau, t.y. ligai jau gerokai pažengus. Todėl kaip pirminį diagnostinį metodą šiai ligai aptikti, rekomenduoja sakroileinių sąnarių magnetinio rezonanso tomografiją.